Ako vytlačiť faktúru z Facebooku

Inzerovať na FB je veľmi efektívne a ak to ešte nepraktizuješ, mal by si to rýchlo zmeniť. Je to totiž jeden z kanálov, ktorý ti pomôže dosahovať tvoje profesionálne ciele.   Donedávna som aj ja reklamu na FB delegoval ale už to nerobím. Dokážem si všetko ošetriť sám.

 

Začíname – nastavenia

Ak s inzerciou ešte len začínaš, v prvom radi si nastav fakturačné údaje. Nájdeš to v sekcii Nastavenia. Je dôležité, aby si bol platcom DPH alebo bol registrovaný pre DPH podľa paragrafu 7a. Ak nie si, nemôžeš oficiálne prijímať službu od zahraničného subjektu. Riešením pre neplatcov DPH je buď vykašlať sa na inzerciu na FB alebo inzerovať a nedávať si útraty do nákladov.  Ale naspäť k nastaveniam. Keď máš nastavené fakturačné údaje, nastav spôsob platby na kreditnú kartu. Hotovo. Môžeš začať inzerovať.

Nastavenia fakturačných údajov

V sekcii nastavenia si nastavte fakturačné údaje

Sledovanie útrat a faktúr

Keď ti začnú bežať reklamy, čoskoro sa ti začnú strhávať peniaze z kreditky.  Strhávajú sa viac krát do mesiaca, podľa objemu inzercie. FB si napr. automaticky strhne peniaze po dosiahnutí hranice útraty 20€. Tak sa môže stať, že si bude peniaze strhávať každý deň. A ku každému takémuto stiahnutiu peňazí z tvojej karty ti potom vystaví faktúru.  Faktúry nájdeš v sekcii Vyúčtovanie.  Klikneš na číslo transakcie a vygeneruje sa ti výpis. Následne klikneš na “Verzia pre tlač” a systém ti vygeneruje faktúru. Tú stačí vytlačiť a založiť do účtovníctva. Faktúra obsahuje všetky údaje, ktoré stanovuje náš zákon o účtovníctve.

Sekcia vyúčtovanie

Zoznam faktúr nájdete v sekcii “Vyúčtovanie”

Vytlačenie faktúry z Facebooku

Tlačidlo “Verzia pre tlač” v pravo hore

Facebook faktúra

A takto vyzerá finálna faktúra

Máš otázky k fakturácii  Facebooku ads? Použi komentáre.

 

Ako vytlačiť faktúru z Facebooku
4 (80%) 1 vote

23 komentárov

 1. Tomas píše:

  Ahoj, vdaka za cenne info… chcem sa vsak opytat ako sa mozem dopracovat spatne k fakture za reklamu na FB. Nezadal som vopred tie udaje, len som vytvoril kampan a nechal ju ist, neskor nasledne zrusil. Da sa to este?
  Vdaka za odpoved

 2. Štefan píše:

  Ahoj, Chcel by som sa opýtať. ja som zaplatil 30e za reklamu. ale vo faktúrach mi ukazuje len 24. Vieš mi poradiť aké nastavenia mám urobiť , aby sa mi to už neopakovalo? Lebo faktúru potrebujem dať do učtovníctva neziskovej organizácie

 3. Jozef píše:

  Ahoj, skusal som na fb reklamu, dal som sposob platby kreditna karta, moja utrata je nejakych smiesnych 1,08€ ale fb si dal rezervaciu na mojom ucte 20€, co ak nebudem pokracovat v reklame na fb? stiahnu si tych 1,08 a zrusia mi tu rezervacku na ucte? Dik za odpoved :)

 4. Miroslava píše:

  prosím Vás čo je číslo faktury Invoice alebo transaction?

 5. Vlado píše:

  Ahoj minulý pondelok som zaplatil za reklamu na fb a dnes mi došla faktúra no z Paypal účtu zatial neboli stiahnuté peniaze nevieš o čo môže ísť?

 6. Vlado píše:

  Doplnam, že reklama bola vlastne zvýraznenie príspevku na FB page. A chcem sa spýtať aj k tej DPH? to sa vztahuje aj na zvýraznenie príspevku ked som študent a tým pádom neodvádzam dan?

 7. Katka píše:

  Dobrý deň, potrebujem radu, prišla mi faktúra za reklamu ale nie je na nej číslo faktúry, ako je to možne??? Všetky ostatné mám v poriadku …

  • Iva píše:

   Dobrý deň Katka, ako ste to vyriešili? Mám rovnaký prípad. Doteraz boli na faktúrach čísla, a zrazu prišli dve bez čísla….

 8. Bara píše:

  dobry den, v decembri sme spustili kampan na nasu fan page, ktora bezala mesiac (9.12.2014 az 9.1.2015), no v nasom fb manageri neviem najst ziadnu fakturu. dokonca sa fb tvari, ako keby sme ziadnu reklamu v zivote nezadali… neviete, ako je to mozne? reklama sa platila kreditnou kartou. bola som v tom, ze fb vystavuje viac ako jednu fakturu, preto som cakala, ze aspon ta prva tam uz bude. neviete mi poradit prosim? dakujem.

  • Tomáš píše:

   faktúry sú vždy vystavené až vtedy, keď sa strhnú peniaze z platobnej karty. Ak sa peniaze už strhli, nájdite si v sekcii fakturácia mesiac, kedy sa strhli a tam nájdete aj faktúru

 9. Adriana píše:

  Kde si overím, či mám ešte aktívnu reklamu? lebo nepropagovala som nič posledné týždne a strhlo mi to 165€ :-(

 10. Adriana píše:

  chcem vlastne úplne už zrušiť akúkoľvek reklamu ďakujem za odpoveď

 11. Lukas K píše:

  zdravim. da sa FB reklama platit aj klasickym prevodom na ucet? ze im poslem napriklad 300 euro ako kredit a z neho budu stahovat? ak ano, kde najdem potrebne informacue pre bankovy prevod?

 12. Ela píše:

  Dobrý deň, neviem či ste sa s tým stretli, ale FCB mi stiahol už asi 3-krát peniaze a nemám k tomu faktúru. Jednoducho chýbajú v daných mesiacoch, i keď som prezrela všetky pred a po mesiace, nie sú tam. Vedeli by ste mi poradiť, čo s tým? Ďakujem.

 13. Darina B píše:

  Dobrý deň, ako môžem a kde reklamovať faktúry z facebooku (a teda aj stiahnuté platby) za reklamu?

 14. Iveta Matisova píše:

  dobrý večer mam jednu otázku dajú sa prerobiť FA? pri zadávaní karty sa zabudla pridať firma nevieme to dať do účtovníctva a na konci FA sme si všimli 21% DPH

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *