Marketing festival – Bolo veselo

O Marketing festivale sa toho za posledných 24 hodín napísalo naozaj veľa,  ale aj napriek tomu som sa rozhodol, že sa vyjadrím aj ja. Takže moje pocity z festivalu deň za dňom.

 

Štvrtok

Už deň pred konferenciou veľa ľudí dorazilo do Brna s cieľom zoznámiť sa, zabaviť sa a naladiť sa na tú správnu vlnu. Túto možnosť som využil aj ja.  Neľutujem, výborná akcia (až na to, že veľmi rýchlo došlo pivo). Pár ľudí  malo smolu, pre obmedzenú kapacitu sa dovnútra nedostali.

 

Bar ktorý neexistuje

Bar ktorý neexistuje existuje

Všetci sa dobre bavia

Všetci sa dobre bavia

Piatok

Prvý oficiálny deň festivalu. Žiadne čakanie pri registrácii, do šatne si človek mohol odložiť aj batožinu. Začali  prednášky a   workshopy.  Mne sa ušiel workshop Facebook PPC pod vedením Zdeňka Lince. A musím povedať, že mi dal naozaj veľa. Takže ešte raz díky Zdeněk Linc za cenné rady z praxe.

Najdôležitejšie bolo ale to, čo sa dialo mimo prednášok.  Ľudia sa zoznamovali, vymieňali si svoje skúsenosti. Človek mohol načerpať veľa inšpirácie, ak sa nebál pustiť do rozhovoru s cudzím človekom. Ani čakanie v radoch na kávu a na jedlo nebolo na škodu, komunikovať sa dalo všade.

Často skloňovaným nedostatkom bola  Wi-fi, ktorá mne na telefóne vôbec nefungovala. Ale nakoniec som ju ani moc nepotreboval, pozerať do telefónu môžem aj doma.

 

Visačky

Visačky

Pohľad z balkóna

Pohľad z balkóna

Palacinky boli super

Palacinky boli super

Po skončení oficiálneho programu v divadle sa ľudia presunuli na Afterparty, kde už bola pripravená živá hudba a veľa inej zábavy. Vstup bol iba pre účastníkov festivalu čo hodnotím ako veľké plus. Myslím, že kto sa zúčastnil, určite sa zabavil. Atmosféra bola výborná a cudzí ľudia sa k sebe správali, ako by sa poznali už dlho. Spoločné záujmy dávali veľa priestoru na bezproblémovú komunikáciu s kýmkoľvek.

 

#mktfest 2013 swingin´ party v kavárně SAVOY

Swingin´ party v kaviarni SAVOY

 

Sobota

Na prvej prednáške zostalo v sále veľa miest voľných, asi sa ľudom nechcelo po piatkovej afterparty tak skoro vstávať. Postupne ale ľudia prichádzali a kapacita sa plnila.  V sobotu bolo aj zopár prednášok zameraných na analytiku. Tie ma moc nezaujali a tak som ich pár vynechal.  Vynikajúce finále v podaní Evana Fishkina ukončilo  sobotnú oficiálnu časť festivalu. Bodkou bolo standing ovation pre Jindřicha Fáborského.

 

 

Hľadisko cez prestávky ako vianočný stromček

Cez prestávky sa každý hrá s telefónom

Keď je Jindra na pódiu, nikto sa nehrá s telefonom :-)

Keď je Jindra na pódiu, nikto sa nehrá s telefonom :-)

Večer opäť nasledoval presun na afterparty, ktorá sa rovnako ako dve predchádzajúce vydarila na výbornú. Vo veľkom hluku sa už moc komunikovať nedalo, ale zábava bola výborná. Dojem chvíľami kazili iba miestny vyhadzovači, o ktorých IQ by sa dalo dlho polemizovať.  Znovu nastal problém s obmedzenou kapacitou, pár ľudí sa dovnútra vôbec nedostalo.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/embed/oOy_ewmRZHY?rel=0]
ukážka z afterparty via Robert Štípek

Zábava graduje

Zábava graduje

Pivo v metrobare

Pivo v metrobare bolo istú dobu dokonca zadarmo

Človek mohol pokecať s kýmkoľvek

Človek mohol pokecať s kýmkoľvek

 

Zhrnutie na záver

Akcia prekonala všetky moje očakávania. Nasadila latku veľmi vysoko.  Všetci, čo sa na organizácii podieľali, určite vydali zo seba maximum, začo im patrí veľké ĎAKUJEM. Každopádne, trojdňové afterparty vyžadujú fyzickú aj psychickú prípravu, na to by účastníci budúceho ročníka nemali zabúdať :) .

P.S: Ak máte foto, ktoré by som mohol pridať do  galérie k článku, pošlite mi ho pls na mail polakovic.t@gmail.com. Blogeri, do komentu určite pridajte aj odkaz na váš článok o MF.  Zdieľanie vítané 

Tiež o Marketing festivale napísali

 

pridaj hodnotenie

5 komentárov

  1. Marek píše:

    My sme sa do Metra nedostali vobec a to sme tam boli dva krat… Skoda

  2. ach tento rok mi to nevyšlo. Verím že nabudúce si to budem vedieť lepšie zariadiť

  1. 25.11.2013

    […] Tomáš Polakovič – https://www.tak.sk/marketing-festival-bolo-veselo/ […]

  2. 25.11.2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *