Prechod WP webu na https

Dlho som odkladal migráciu webov na https lebo som si myslel, že je s tým veľa práce. Nakoniec som sa k tomu dokopal a zistil som, že to netrvá ani 5 minút. Pozrite si tento návod a prejdite na zabezpečené pripojenie aj vy.

 

Aktivácia Lets Encrypt

Nekupujte platené certifikáty, je to už zbytočné. Stačí aktivácia bezplatného Lets Encrypt. Nastavuje sa to väčšinou v administrácii hostingu pár kliknutiami. Ak tam tá možnosť nie je, treba napísať na podporu aby vám to aktivovali.  Ako som to nastavil ja vo websupporte, tu je video návod.

Po aktivácii si dajte kávu alebo sa venujte niečomu inému, kým to celé zbehne. Trvá to pár minút ale nič sa nestane, ak to spravíte až na druhý deň.

 

Nastavenie WordPressu

Ak máš aktivovaný bezpečnostný certifikát, potom stačí už len nainštalovať plugin Really Simple SSL a aktivovať ho. Potom sa treba prihlásiť do administrácie v https rozhraní a zapnúť presmerovanie. A to je všetko. Môže sa ešte stať, že ak je v téme alebo v obsahu natvrdo vložený obsah z http verzie, tak bude vyhadzovať chybu. To potom treba ručne opraviť.

Môj video návod inštalácie pluginu

 

 

Prechod WP webu na https
5 (100%) 1 vote

4 komentáre

  1. Michal píše:

    Ahoj Tomas. Mohol by si mi prosim napisat aj postup ako v administracii zapnem presmerovanie? Dakujem

  1. 19.04.2017

    […] keď Tomáš už na túto tému jeden super článok napísal, nedalo mi napísať ďalší. Stále viac a viac ľudí totižto prechod na HTTPS rieši […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *